Vítejte na kariérním webu společností CertiCon a CCVIS

Adam Ficenec

Adam Ficenec

SW inženýr

Když jsem ještě během studia hledal práci v oboru, CertiCon sídlil hned vedle mé školy. Pan profesor Mařík byl tehdy jedním z představitelů oborů kybernetiky, kterou jsem studoval, a tak byla práce v CertiConu vcelku logickým krokem. Nastoupil jsem jako tester junior a později jsem na vlastní žádost dostal možnost se posunout na pozici vývojáře. Momentálně pracuji jako software inženýr a vedoucí projektu v divizi Software Solutions. Projekt, na kterém pracuji začínal ve stejnou dobu, kdy jsem začínal na pozici vývojáře, pociťuji tak i jistou osobní odpovědnost za jeho údržbu a prezentaci.

Práce v CertiConu je jedinečná a zajímavá svým neformálním přístupem k zaměstnancům, který se nemění ani s růstem společnosti. CertiCon pro mě znamená především klidnou jistotu. Na firmě si cením úsilí, které věnuje tomu, aby nemusela propouštět zaměstnance v důsledku světových krizí. Jsem vcelku pohodlný člověk, který nemá příliš rád velké změny a tato firemní mantra je tak pro mě velice uklidňující. Obzvlášť v této turbulentní době.

Díky CertiConu a možnostem, které nabízí, jsem navíc mohl vydat první vlastní knihu Dustworld a i nadále se mohu věnovat psaní, dalším koníčkům a rodině.