Jakub Kožár

Jakub Kožár

Do CertiConu jsem nastoupil jako SW Test Engineer junior do divize Medical Solutions. Ačkoliv jsem měl předchozí zkušenosti s programováním a manuálním testováním, tady mě čekala nová výzva: automatizované testování. Tato výzva ale v konečném důsledku nepředstavovala v podstatě žádný problém, a to díky skvělé podpoře mých kolegů. Kdykoliv jsem za nimi mohl přijít a beze strachu se zeptat, vždy se mi dostalo pomoci. Každý, koho jsem se na něco ptal, mi buďto ihned poradil, doporučil někoho dalšího nebo sám udělal research, aby mi mohl pomoci. Díky tomu jsem se rychle dostal k potřebným zkušenostem a v tuto chvíli jsem i já schopný pomáhat ostatním. A „junior” rychle zmizel 🙂.

Velkou výhodou práce v CertiConu je výborná komunikace a přátelská parta lidí, ve které si nikdo nepřijde cizí. Unikátní mi přijde kontakt se všemi vrstvami firmy, zainteresovaní jsou většinou všichni – od vývoje až po vedení. Díky pravidelným all employee meetingům nebo programovým statusům v divizích jsem stále v obraze a vím, co se děje napříč firmou.

Pracovat v divizi Medical Solutions má svou prestiž, jelikož pracujeme přímo na zařízeních zachraňujících lidské životy a pomáhajících lidem se srdečními problémy žít normálním životem. Ihned po nástupu jsem dostal od zkušenějších kolegů odborné školení na všechny části CRHF zařízení i fungování srdce.

Stále jsem student, tudíž jsou pro mě některá období náročná, ale v CertiConu se mi dostává pochopení. Mám možnost upravit si pracovní dobu během zkoušek i si vzít placené studijní volno, díky čemuž se mohu naplno věnovat zkouškám. A toho si opravdu cením.