Vítejte na kariérním webu společností CertiCon a CCVIS

Martin Jašek

Martin Jašek

SW inženýr

Moje cesta k CertiConu byla celkem jednoduchá. Jsem z Olomouce, což je město bez technické univerzity, takže možnosti uplatnění v IT byly poměrně limitované. Shodou okolností však ale zrovna ve stejnou dobu padlo rozhodnutí CertiConu, založit pobočku v Olomouci. A tak jsem do tohoto vlaku naskočil.
 

Obrovskou výhodou práce v CertiConu je, že jsme rozštěpeni na projektech pro různé zákazníky. Líbí se mi, že na pobočce každý pracujeme na něčem úplně jiném. Je tak možné vybrat si projekt přesně podle technologií, zkušeností ale i osobních preferencí. Je libo zachraňovat životy, řídit výrobu nebo aplikovaný výzkum? Samozřejmostí je možnost cestovat za kolegy na jiné pobočky nebo rovnou za zákazníkem. 

Jednou z priorit firmy totiž je, aby kanceláře byly dobře dostupné MHD (v Olomouci a Plzni pak vyloženě v bezprostřední blízkosti vlakového nádraží). Zcela pochopitelně jsou naše kanceláře moderně vybavené, nechybí prostory pro relaxaci a setkávání kolegů z různých projektů. A kdo chce, může pracovat i na dálku. 

Já osobně pracuji na velmi malém projektu pro německého zákazníka v oblasti automotive, pro kterého vyvíjím interní desktopovou aplikaci v Javě.