Martin Maděra

Martin Maděra

SW Engineer Senior

Do CertiConu jsem nastoupil před pár lety poté, co jsem si vyzkoušel všechno možné od freelancingu až po korporaci. Fakt, že se mohu podílet na aplikovaném výzkumu v české společnosti, pro mě byl více než dostatečným lákadlem. V CertiConu pracuji na pozici seniorního softwarového inženýra a působím jako team leader v týmu, kde společně vyvíjíme diagnostický software pro lékaře, založený na mnohaletém výzkumu a úsilí lidí z Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky ČVUT. Jsme tedy na špičce vývoje, který se odehrává u nás, v Česku, a ze kterého vznikne náš, tedy český, softwarový produkt. V dnešní době se samozřejmě takový vývoj neobejde bez spolupráce s předními zdravotnickými zařízeními. Při své práci se tedy setkávám nejen s lidmi z českého vědeckého prostředí, ale také s lékaři jak z Česka, tak ze Spojených států.

Další obrovskou výhodou zaměstnání v CertiConu je pro mě velká pružnost. Nedávno jsem se rozhodl vrátit se do školy jako student doktorského studia, což s sebou kromě náročné studijní náplně nese i povinnost vést výuku. Studium i výuka samozřejmě zabírá čas a jelikož moji studenti odmítli chodit do školy na půl šestou ráno (a to i přes to, že cvičení je povinně docházkové 😊), potřeboval jsem tomu přizpůsobit pracovní dobu, což v CertiConu nebyl nejmenší problém.

Společně s přátelským, neformálním prostředím a pohodovými kolegy je pro mne CertiCon příjemným místem, kam se vždy mohu těšit.