Vítejte na kariérním webu společností CertiCon a CCVIS

Ondřej Šípka

Ondřej Šípka

Ředitel divize Medical Solutions

Oblast zdravotnictví má v CertiConu dlouholetou tradici. O to, aby vše probíhalo, jak má, se stará Ondřej Šípka, ředitel divize Medical Solutions. 

Jako člen vedení se starám o to, aby u nás v divizi vše běželo jako na drátkách. Jsme zaměřeni na realizaci projektů pro segment zdravotnictví se specializací na obor arytmologie, tzn. oblast poruch srdečního rytmu a prevenci srdečního selhání. Naše práce má tedy přímý dopad na životy lidí. 

Práce máme opravdu hodně, většina našich projektů se věnuje softwarovému vývoji a verifikačnímu testování, navrhujeme SW architekturu, specifikujeme řešení nebo tvoříme formální dokumentaci. Díky software, který nejen vyvíjíme, ale i testujeme, mohou lékaři uvést do chodu implantabilní zařízení, jakými jsou např. kardiostimulátory nebo kardioverter-defibrilátory. Další projekty v naší divizi se soustředí na analýzu dat z těchto zařízení. Realizujeme ale i další projekty, které mají mnohem širší přesah. Navíc výstupy z našich projektů najdete už ve všech významných nemocnicích a klinikách po celém světě. Díky tomu, že na projektech používáme nejrůznější technologie, si tu každý přijde na to své. 

Na vývoji celého ekosystému se podílí bezmála 200 odborníků od zkušených vývojářů, SW inženýrů, testerů, SW architektů, přes projektové a liniové manažery a další. Jsme tedy největší divizí v CertiConu. Mou největší radostí je pak vidět úspěchy jednotlivých týmů, které se zabývají dlouhodobými a náročnými úkoly.  

Přesto, že úkolů a práce máme pořád dost, velmi dobře se nám daří nastavit takové tempo, abychom mohli skloubit osobní a pracovní život. Ve firmě navíc panuje příjemná a pohodová atmosféra a, ačkoliv to zní jako klišé, máme opravdu skvělý kolektiv i firemní kulturu. Těší mě, že firma dává příležitosti pro seberealizaci a rozvoj, a přitom nabízí stabilní práci a prostředí, ve kterém se každý cítí bezpečně.