Ondřej Šípka

Ondřej Šípka

Ředitel divize Medical Solutions

V současnosti jsem členem vedení společnosti a mám na starosti divizi Medical Solutions.  Tato divize se úzce specializuje na vývoj a verifikační testování softwaru v oblasti zdravotnictví, přičemž se primárně zaměřujeme na oblast poruch srdečního rytmu a prevenci srdečního selhání. Naše portfolio tvoří ale i další projekty se širším přesahem.

Aktuálně pro divizi pracuje téměř 140 odborníků a na projektech máme dost místa pro všechny zájemce, kteří se nějakým způsobem chtějí učit, rozvíjet a dále posouvat. Nabízíme příležitosti pro studenty, čerstvé absolventy, zkušené inženýry nebo třeba maminky na rodičovské dovolené.

Za mne musím říct, že je skvělé, jak nám firma vychází vstříc v mnoha oblastech. Třeba v případě potřeby dlouhodobého pracovního volna na surfovací dovolenou na Bali 🙂

Když jsem ve společnosti před několika lety začínal na pozici projektového koordinátora, měl jsem možnost na vlastní oči vidět, že to, co tady děláme, má opravdu smysl a přímý dopad na zdraví a kvalitu života pacientů po celém světě. A právě to, že výsledky práce celého týmu jsou viditelné a přinášejí lidem možnosti jak žít svůj život lépe, je pro mě největší motivací pokračovat ve své práci.

Jak už to na velkých projektech bývá, cesta je někdy trnitá, ale když se zpětně ohlédnu za jednotlivými úspěchy, stojí to za to.

Přesto, že je práce pořád dost, je skvělé, že tempo je ve srovnání s ostatními velkými společnostmi poměrně volné a daří se dobře skloubit osobní a pracovní život.

Jsem vážně hrdý na to, že můžu být součástí tak skvělého týmu, kde vzájemná spolupráce a kvalitní výsledky jsou přesně ty zásadní věci, které nás společně posouvají dále.