Vítejte na kariérním webu společností CertiCon a CCVIS

Pavel Říšský

Pavel Říšský

SW inženýr

V CertiConu jsem začínal na pozici Výzkumný pracovník Junior, postupem času jsem se vypracoval a posunul se až k vývoji SW. Když jsem se rozhodoval, oslovila mě zajímavá kombinace výzkumu a vývoje na projektu tvorby unikátního SW pro největšího evropského výrobce letadel. 

Měl jsem štěstí, že jsem se s CertiConem seznámil už při studiu na jednom z veletrhů. Své první pracovní zkušenosti jsem tedy začal nabírat na té správné adrese, ve 12. patře s nejkrásnějším výhledem na Plzeň. Naše řady se ale stále rozšiřují, a tak plzeňská pobočka přesídlila do místní nejmodernější kancelářské budovy, díky tomu máme při práci opravdový komfort a široké relaxační zázemí.  

Pracuji na projektu Epiqa, který je pro mnohé atraktivní mimo jiné šířkou možností uplatnění. Od čisté matematické teorie a operační analýzy při práci na vývoji našeho Rozvrhovače, po aktuální technologie aplikované na ostatních komponentách. 

Jelikož větší část mého týmu sídlí v Praze, při nástupu jsem počítal s častými služebními cestami. Postupem času se však elektronická komunikace ukázala být dostačující a cesty do Prahy jsou nyní spíše vítaným zpestřením. 

Kromě otevřeného přístupu a rychlosti reakce na podněty mě ve firmě stále mile překvapuje hlavně přívětivá kultura; zejména přátelský vztah managementu. Největším benefitem je pro mě funkční kolektiv, ve kterém se nám daří na originální teambuildingy navázat nejen dalšími sportovními akcemi.