Petr Žywczok

Petr Žywczok

SW Test Engineer Senior

V CertiConu pracuji několik let na pozici SW Test Engineer. Nastupoval jsem tenkrát do nově otevřené pobočky v Ostravě s vidinou toho, že se budu moci podílet na jejím úspěšném budoucím vývoji. Po několika letech mohu říci, že svého rozhodnutí nelituji, ba právě naopak. Za dobu, co tady pracuji, jsem měl možnost seznámit se s mnoha skvělými lidmi, kteří zde společně tvoří úžasný kolektiv a skvělou atmosféru. Naše pobočka čítá kolem 60ti kolegů, všichni se dobře známe a trávíme spolu čas nejen v práci, ale i mimo ni. CertiCon nám přispívá na různé teambuildingové akce a sportovní aktivity.

Prací na našich projektech, kterou zde děláme, usnadňuje život dalším lidem a jako bonus při ní používáme nové technologie a přístupy v oblasti testování. V začátcích jsme pracovali zejména na vytváření manuálních testovacích scénářů pro jednoho z našich zákazníků v oblasti lékařství. Postupem času se způsob testování vyvíjel a dnes máme většinu testů automatizovavých pomocí Specflow a CodedUI. Díky sdílení znalostí uvnitř firmy, jsme se všichni naučili pracovat s novými technologiemi a rychle se zapracovali do nového způsobu vývoje, který přešel od waterfallu k agile (SAFE).

V rámci kariérního rozvoje, který se mnou můj liniový vedoucí pravidelně diskutuje, jsem se dostal na pozici Senior SW Test Engineer/Projektový vedoucí/Team Leader, a tím jsem v podstatě zavítal do nových oblastí, ve kterých se mohu opět dále rozvíjet a pomáhat s rozvojem i lidem v mém týmu.

CertiCon je pro mě kolektiv skvělých lidí, se kterými rád trávím čas a díky kterým se do práce vždy těším. Firma mě podporuje v kariérním i technickém rozvoji. Jsem rád, že jsem zvolil právě tuto společnost jako svého dalšího zaměstnavatele.